Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
14 sportowców z 11 zachodniopomorskich klubów będzie reprezentowało nasz kraj w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W sumie do stolicy Japonii poleci ekipa 215 zawodników. W tej grupie znalazły się 103 kobiety i 112 mężczyzn.
Najliczniej w Japonii reprezentowana będzie Ziemia Darłowska Darłowo, gdzie o medale w kolarstwie torowym walczyć będą Marlena Karwacka oraz siostry Daria i Wiktoria Pikulik. Dwóch biegaczy Patryka Dobka i Adama Nowickiego wysyła MKL Szczecin. W Tokio wystąpią także lekkoatleci Piotr Lisek z OSOT-u Szczecin, Michał Rozmys z Barnima Goleniów i Marcin Chabowski z Pomeranii Szczecinek, żeglarka Agnieszka Skrzypulec z Sejk Pogoni Szczecin, pływak MKP Szczecin Karol Ostrowski, pięściarka Róży Karlino Elżbieta Wójcik, jeździec Dako-Galant Skibno Paweł Spisak, dla którego będą to już piąte igrzyska w karierze oraz Natalia Partyka ze Startu Szczecin, która w tenisie stołowym zagra także w paraolimpijskich igrzyskach.

Wioślarz AZS-u Szczecin Łukasz Posyłajka jest zawodnikiem rezerwowym i wystąpi tylko w przypadku kontuzji lub choroby innego wioślarza z czwórki bez sternika.

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.
Relacja Artura Dyczewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty