Jak przyznał Kamil Majchrzak, zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo w drugiej partii miał problemy z rywalem. Fot. Materiały prasowe
Hugo Gaston (FRA) Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Faworyt nie zawiódł. Kamil Majchrzak awansował do drugiej rundy tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open. Polak we wtorkowy wieczór wygrał z Włochem Andreą Pellegrino 6:3,7:6.
Jak przyznał Kamil Majchrzak, zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo w drugiej partii miał problemy z rywalem. - W drugim secie zneutralizował trochę mój serwis, przez co było więcej gry z końca, otrzymywałem mniej łatwych returnów. W końcówce drugiego seta, trochę był rollercoaster. Z prowadzenia 5:0 przyszło mi bronić dwóch piłek setowych. Cieszę się, że utrzymałem nerwy na wodzy. Było to trudne spotkanie - powiedział Majchrzak.

Przeciwnikiem Kamila Majchrzaka w walce o ćwierćfinał szczecińskiego challengera będzie dziś Hiszpan Roberto Carballes Baena. Z turniejem Pekao Szczecin Open dość niespodziewanie pożegnał się najwyżej rozstawiony tenisista Hiszpan Albert Ramos-Vinolas, który w pierwszej rundzie przegrał ze swoim rodakiem Nicolą Kuhnem 6:1, 4:6, 4:6.