Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Rafał Oleksiewicz
Fot. Rafał Oleksiewicz
Fot. Rafał Oleksiewicz
Fot. Rafał Oleksiewicz
Zawodnicy MKP Szczecin zdominowali dwudniowe zawody pływackie Otylia Swim Cup na basenie olimpijskim Floating Arena. Szczecinianie wygrali klasyfikację medalową zdobywając w sumie aż 57 medali, w tym 22 złote.
Gwiazdą szczecińskiego klubu był 9-letni Mariusz Ogórek, który wygrał wyścigi na 50 metrów stylem dowolnym, klasycznym, motylkowym i grzbietowym.

Jak podkreśla jeden z organizatorów dwudniowych zawodów Jarosław Błażek z Fundacji Otylii Jędrzejczak i jednocześnie trener pływaków MKP Gdańsk, młodzi zawodnicy uzyskali w Szczecinie znakomite wyniki. - Poziom zawodów był bardzo wysoki. Zawodnicy uzyskiwali wyniki lepsze niż na mistrzostwach Polski, które były imprezą docelową na pływalni 50-metrowej. Mówię o przypadku 14-latków. Patrząc na wyniki wcześniejszych edycji Otylia Swim Cup Poziom cały czas rośnie - przyznał Błażek.

W Szczecinie w Otylia Swim Cup wzięło udział blisko siedmiuset pływaków z całej Polski w wieku od ośmiu do piętnastu lat.
Jak podkreśla jeden z organizatorów dwudniowych zawodów Jarosław Błażek z Fundacji Otylii Jędrzejczak i jednocześnie trener pływaków MKP Gdańsk, młodzi zawodnicy uzyskali w Szczecinie znakomite wyniki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty