Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. pixabay.com / Gerd Funcke (domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Gerd Funcke (domena publiczna)
Niemoc, to najczęściej pojawiające się słowa po porażce Igi Świątek w półfinale prestiżowego turnieju Indian Wells.
Nasza tenisistka przegrała gładko w dwóch setach z reprezentantką Kazachstanu Eleną Rybakiną i nie obroni tytułu wywalczonego 12 miesięcy temu w Kalifornii.

- Elena Rybakina ponownie okazała się zbyt trudna dla numer jeden światowego rankingu Igi Świątek, odbierając obrończyni tytułu powrotu do finału Indian Wells po zdecydowanym zwycięstwie - pisze na gorąco prestiżowy portal Yahoo Sports.

Elena Rybakina jest dopiero drugą tenisistką po Czeszce Barborze Krejcikovej, która dwukrotnie pokonała Igę Świątek, kiedy rok temu Polka została numerem jeden rankingu WTA. - To już drugi raz w tym roku, kiedy tenisistka z Kazachstanu wygrywa z Igą Świątek w dwóch setach. Jej gra była świetnie zorganizowana w rewanżu obu zawodniczek - podsumował amerykański sprawozdawca telewizyjny, nawiązując do styczniowej wygranej Rybakiny w IV rundzie Australian Open.

W niedzielnym finale przeciwniczką tenisistki z Kazachstanu będzie Aryna Sabalenka, natomiast Iga Świątek przenosi się teraz na Florydę, gdzie zagra w innym prestiżowym turnieju rangi 1000 Miami Open.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty