Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2017
GIERMASZ-Program z 29.04.17
... nie zawsze się udają. Jeżeli powiesz fanowi gier przygodowych - tych od wskazywania, szukania przedmiotów, rozwiązywania zagadek i gadania z postaciami niezależnymi - jeżeli rzucisz hasłem "Syberia", skojarzenia są bardzo, ale to bardzo pozytywne. I z takim nastawieniem nasz recenzent Łukasz Rabikowski usiadł do gry Syberia 3... Wszystko byłoby pięknie, bo historia, niezwykle ale to niezwykle ważna w tego typu grach, otóż ta fabuła jest fajna. Tylko, że warstwę techniczną gry "skopano" dokumentnie... Andrzej Kutys ma za to pewien problem z oceną trójwymiarowej platformówki Yooka-Laylee. Całkiem fajna to gra, trudno zaprzeczyć, ale tak mocno osadzona w tradycji złotych lat tego gatunku, że może być nieco, powiedzmy, "przyciężkawa" dla współczesnego gracza. Radek Lis w kąciku technologicznym tym razem miał mnóstwo nowinek dotyczących dronów. A Michał Król w dziale Gramy po polsku - chciał nie chciał - sporo mówi o ostatniej kiepskiej premierze wydawałoby się murowanego pewniaka. Na koniec Stary, ale jary Galaxian.
GIERMASZ-Program z 22.04.17
Kiedy wiesz, że w Twoje ręce wpadnie kolejna odsłona serii LEGO - to nawet nie zakładasz, a wiesz, że rozgrywka będzie podobna do pozostałych gier z tego cyklu - i mimo tego, raczej na pewno będziesz się dobrze bawił. A nawet bardzo dobrze: zdaniem Michała Króla LEGO City Undercover to jedna najlepszych klockowych opowieści jakie ogrywał z synem. Łukasz Rabikowski za to niestety rozczarowany Necropolis Brutal Edition - ta gra z dużą ilością walki ma swoje momenty, ale zdaniem naszego recenzenta to za mało do satysfakcji. Andrzej Kutys przygotował przegląd tygodnia, rozmawiamy też z Radkiem Lisem o nowych technologiach, od nas dowiecie się również nad czym pracują polscy twórcy. A na koniec Stare, ale jare F-Zero.
GIERMASZ-Program z 15.04.17
Czy klimat serii Dark Souls pasuje do Wielkanocy? Hmm... może niekoniecznie, ale święta mają jedną niezaprzeczalną zaletę dla gracza: oprócz spotkań z rodziną i przyjaciółmi, jest też trochę czasu na nasze ulubione hobby. Więc Andrzej Kutys na ten czas jednak poleca dodatek do Dark Souls III The Ringed City. A jak macie baaaaardzo dużo wolnego, to można spędzić te chwile z naprawdę fajnymi remasterami serii Kingdom Hearts HD 1.5 and 2.5 ReMIX, które właśnie ukazały się na PS4 (jak macie je jednak już w wersji na PS3 to zakup trzeba przemyśleć). Michał Król przygotował świąteczny przegląd informacji o tym, co dzieje się u polskich twórców gier, a Radek Lis niezmiennie sprawdził najnowsze technologiczne newsy. Na koniec Stare, ale jare (i to jak bardzo!) Donkey Kong.
GIERMASZ-Program z 08.04.17
Właściwie tylko Michał Król nie miał problemów z oceną i wystawił rozpikselowanej polskiej grze Beat Cop bardzo wysoką notę. Życie gliniarza co prawda łatwe nie jest, ale od czego jesteś Ty, Drogi Graczu? Natomiast w przypadku dwóch pozostałych gier o jakich opowiadamy w tym programie - na pewno są to udane produkcje i te oceny także są wysokie - to jednak pozostawiły w naszych recenzentach pewne wątpliwości. Bo tak jak Łukasz Rabikowski bardzo chwali mechanikę zabawy, wyżynania potworów w opartym o mitologię nordycką RPG akcji Vikings: Wolves of Midgard, tak fabuła owej produkcji go nie porwała. Z kolei Andrzej Kutys nie ma wątpliwości, że Yo-kai Watch 2: Bony Spirits to bardzo dopracowana gra dla dzieci - ale skoro tak, szkoda, że jest po angielsku. Dorośli też będą się dobrze bawić - jednakowoż nasz podstarzały recenzent nie potrafił wysiedzieć przy tej grze więcej jak dwie godziny na raz. Ale miło, że znowu możemy Wam polecić trzy świeże produkcje. Zapraszamy też na stałe kąciki: o technologiach jak zawsze opowiada Radek Lis, a Michał Król sprawdza, co dzieje się u polskich twórców.
GIERMASZ-Program z 01.04.17
Dwie gry o podróżowaniu między galaktycznymi światami - dwie jakże inne jednak od siebie produkcje. Mass Effect Andromeda to przygotowana z rozmachem space opera, następca świetnie przyjętej przez graczy trylogii gier RPG. Nasz recenzent Łukasz Rabikowski ocenia, że może nie jest to aż tak wysoki poziom jak poprzedniczki, ale czeka nas naprawdę sporo zabawy w drodze na Andromedę. Za to LEGO Worlds to w zamyśle coś a'la słynny Minecraft. Gra przeznaczona dla dzieci, więc zaprosiliśmy do programu dziewięcioletnią Hanię, która chwali najnowszą grę z klockami w roli głównej - ale czy dorośli mają czego tutaj szukać? Andrzej Kutys odpytał Radka Lisa na okoliczność nowinek technologicznych, oczywiście nie pominęliśmy premiery nowego smartfona od giganta branży. Michał Król opowiada o tym, co dzieje się na polskim rynku, na koniec przypominamy Starą, ale jarą (dzisiaj spokojnie można grać) przygodówkę point'n'click Sam&Max.