Cztery recenzje lądują z hukiem w tym wydaniu Giermaszu. Ale nie wszystkie opisane produkcje spełniły oczekiwania naszej redakcji. Zaczynamy od bardzo głośnej premiery Metro Exodus - no tu akurat zdaniem Michała Króla wątpliwości nie ma, zabawa w postapokaliptycznym świecie jest doprawdy znakomita. Tymczasem Łukasz Rabikowski przetestował kolejny spin-off (chyba tak to można określić) słynnej serii - i Far Cry: New Dawn może się podobać, chociaż historia jest jedynie średnia a mikrotransakcje nad wyraz nachalne. Zabawne, że obie gry dzieją się po atomowej apokalipsie, gdy ludzie wychodzą z ukrycia... Mamy też japońską bijatykę - ale i pewne rozczarowanie, bo Jarek Gowin na Jump Force czekał, pierwsze wrażenie było dobre, ale im dalej, tym było gorzej. Mamy coś dla fanów sieciowych strzelanin: Tannenberg jest o tyle nietypowy, że tu - jak w życiu - jedno trafienie kończy zabawę. Ale jak przekonał się Bartek Czetowicz, na serwerach jest życie, rozgrywka jest płynna i dynamiczna, więc nasz recenzent grę poleca. Poza recenzjami, Andrzej Kutys odpytał Radka Lisa o nowinki świata IT, Michał Król przygotował też kącik polski.
Chwila oddechu przed kolejnym Giermaszem wypełnionym recenzjami (za tydzień szykuje się ich kilka) - a w tym programie polecamy raptem jeden tytuł, ale za to jaki! Andrzej Kutys spędził bardzo przyjemne chwile z przenośnym 3DS-em na którym ograł Mario & Luigi: Bowser's Inside Story + Bowser Jr.'s Journey. To kolejna z perełek w uniwersum Nintendo, zręcznościowe RPG akcji podlane sosem absurdalnego humoru z bardzo dopracowaną i sprytnie wymyśloną mechaniką zabawy. Nasz recenzent poleca. Michał Król przygotował za to kolejne wydanie kącika polskiego (swoją drogą, nasi twórcy doprawdy ukochali sobie konsolę Nintendo Switch). Do studia Giermaszu przyszedł też Radek Lis, nasz ekspert od nowych technologii sprawdził, czym zaskoczą nas wielkie koncerny i jak zmieniło się ACTA 2. A na koniec Stare, ale jare Eternal Darkness.
Gdy Michał Król relaksuje się na feriach zimowych (czyli nie ma kącika polskiego), reszta redakcji nie próżnuje: Andrzej Kutys snuje się niewyspany, bo Kingdom Hearts III to "bardzo zła gra", która nie pozwala oderwać się od ekranu. Świetne podsumowanie serii i nasz recenzent chodzi wniebowzięty. Jarek Gowin zmierzył się z inną grą z Japonii, God Eater 3 to również action jRPG - i walki z wielkimi potworami w mocno zręcznościowym stylu dają naprawdę mnóstwo frajdy. Łukasz Rabikowski tymczasem spróbował zbudować swój kult w polskiej strategii czasu rzeczywistego Re-Legion. I w jego ocenie, to udana produkcja z ciekawą mechaniką. A swoją drogą, że skoro RTS-ów na rynku ostatnio nie ma zbyt wiele, także naprawdę warto się grą zainteresować. I jeszcze czwarta recenzja, Bartek Czetowicz ocenia, że choć sama rozgrywka w Atom RPG jest dobrze zaprojektowana, tak dziejąca się w postapokaliptycznym świecie historia mogłaby być lepsza. W zalewie recenzji znaleźliśmy też miejsce na kącik technologiczny, który przygotował Radek Lis.
Przynajmniej na początku tego roku sporo recenzji gier z Kraju Kwitnącej Wiśni - i mamy dwie kolejne. Co ważne, oba tytuły gorąco polecamy. Jarek Gowin ograł Resident Evil 2 Remake : to doprawdy napisana na nowo gra na szkielecie kultowej produkcji sprzed lat. I udało się to wybornie. Gry jRPG w naszej redakcji ogrywa Andrzej Kutys, tu też mowa o grze wydanej pierwotnie kilkanaście lat temu (konkretnie w 2008 roku). Co prawda Tales of Vesperia: Definitive Edition nie przeszła jakiegoś super-gruntownego liftingu, ale w gatunku to naprawdę bardzo, ale to bardzo dobra gra na długie godziny przed konsolą. Zanim jednak recenzje w programie, wcześniej jeszcze przegląd tygodnia w branży. I jeszcze szczegółowo o nowych technologiach opowiada Radek Lis, a Michał Król sprawdził, co dzieje się u polskich twórców. Na koniec Stara, ale jara Misja (od LK Avalon).