Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » RECENZJE
Persona 5 Royal
Persona 5 Royal
Ciekawie się złożyło, że dzięki uprzejmości wydawcy dostaliśmy do testów kod na PlayStation 5. A tak naprawdę pojawienie się tej wersji powinno szczególnie poruszyć posiadaczy wszystkich innych platform do grania - Xbox'ów, PC-tów i Switch'ów. Nie oznacza to bynajmniej, że gdy masz "pleja", nie powinieneś się next-genową wersją Persona 5 Royal zainteresować. Oczywiście, że wszystkim polecam! Ale wspomniani gracze z konsolami Sony tym wybitnym jRPG cieszą się ekskluzywnie od 2017 roku (najpierw na PS3, później na PS4 wersja Royal z 2020 roku). A gdy ninejszym produkcja traci swój status wybranki - to dzięki temu każdy ma okazję spróbować sił w jednym z najlepiej ocenianych tytułów w historii gatunku. I gamingu jako takiego.

Grę do recenzji dostaliśmy od polskiego wydawcy firmy Cenega.
GIERMASZ-Recenzja Persona 5 Royal next-gen

Persona 5 Royal to produkcja, która wciąga na wiele godzin, ma niesamowitą (i bardzo dorosłą) historię, doskonale przygotowany i wyważony mechanizm turowych walk - co odzwierciedlają zresztą wspomniane oceny. Świetnej nie ma może grafiki, jeżeli mierzycie ją jakimiś dynamicznymi cieniami czy czymś takim (pamiętajcie, że debiut był jeszcze na PS3), ale na pewno jest to oprawa bardzo stylowa i dzięki temu przede wszystkim unikalna. Naturalnie, jeżeli graliście w wersję na PS4, to dostaniecie więcej klatek na sekundę w wersji na PS5, ale to właściwie tyle. No ok - w pakiecie są też wszystkie dodatki i paczki z różnymi wcześniej sprzedawanymi osobno przedmiotami. Ale ostatecznie Persona 5 dalej wygląda jak Persona 5. Kreskówkowo, komiksowo - naprawdę, ja uwielbiam tę produkcję!

Ale - przyznaję - nie wiem, czy ci, którzy już mają wersję na PS4 powinni się skusić. Za to absolutnie nie mam wątpliwości, że posiadaczom wszystkich innych systemów do grania powinna się zapalić czerwona lampka alarmowa: UWAGA! ŚWIETNA GRA NA HORYZONCIE! Ludzie, to w wersji na PS4 ma wynik 95/100 na Metacritic! Czy muszę coś jeszcze dodawać? Oczywiście (wracając jeszcze na moment do oprawy), jeżeli kupiliście przenośnego Nintendo Switcha, to gra nie będzie aż tak płynnie działać jak na next-genach, ale mimo wszystko bez problemu "śmignie" - w końcu pierwowzór działał już na PS3.

Persona 5 Royal to fantastyczna propozycja dla miłośników wszelakich gier fabularnych. Jeżeli nim jesteś - a jeżeli nie miałeś wcześniej styczności z jRPG, bądź wydaje się Tobie, że "ta japońszczyzna to jakaś dziwna jest" - również powinnieneś dać tej produkcji szansę. I tak, wiem, że w we właściwej recenzji Persona 5 Royal (którą znajdziecie tutaj), zastanawiałem się, czy ten tytuł może trafić do szerszego grona? Ale teraz, gdy przykładowo poprzednia Persona 4 Golden świetnie się na PC sprzedała - uznaję, że fani gier fabularnych, "rolplejów" wszelakich, jak najbardziej powinni dać Persona 5 Royal szansę. Jedyna wątpliwość (o czym wspomniałem) dotyczy tych, którzy grali w wersję na PS4. No i, naturalnie, gdy lubicie sieciowe strzelanki, "fifkę" czy inne zręcznościowe tytuły - tu jest stanowczo za dużo gadania, a i turowe walki. Poza tym, Persona 5 Royal to jedna z najlepszych gier ostatnich lat, warto się przekonać o tym na własną rękę, naprawdę!

Ocena: 10/10 [co było wiadome od początku, bo nie zepsuto warstwy technicznej tej gry]
 

Zobacz także

2022-11-26, godz. 06:00 Gungrave G.O.R.E. [Xbox Series X] Trzecia część serii Gungrave powraca po 18 latach i oferuje strzelaninę wyglądającą jak z PlayStation 3, choć miejscami nawet generację wcześniej. Czyli… » więcej 2022-11-19, godz. 06:00 God of War Ragnarök [PlayStation 5] O wielki pogromco bogów, wybacz mi niewiernemu, bo żyłem w wielkim niczym Thor błędzie. Myślałem, że Ragnarök będzie po prostu takim większym dodatkiem… » więcej 2022-11-19, godz. 06:00 Bayonetta 3 [Switch] "Dziś prawdziwych slasherów już (prawie) nie ma"... mógłbym zanucić (ale nie chcielibyście tego słyszeć) obserwując sytuację w tym gatunku. Gier takich… » więcej 2022-11-12, godz. 06:00 Call of Duty: Modern Warfare II [PC] Call of Duty: Modern Warfare stawia wysoko poprzeczkę przed następcami serii. Bo to mówiąc prosto, ale bardzo szczerze: klasyka gier komputerowych. Modern… » więcej 2022-11-12, godz. 06:00 A Plague Tale: Requiem [Xbox Series X] Nie sądziłem, że Asobo Studio potrafi przebić pierwowzór. Druga część A Plague Tale z podtytułem Requiem bije jednak jedynkę na głowę, ale to nie jest… » więcej 2022-11-12, godz. 06:00 The Chant [Xbox Series X] The Chant ma duze ambicje, ale też spore ograczenia. Choć sednem gry są zjawiska nadprzyrodzone, to te granice stawiają jej problemy znacznie bardziej prozaiczne… » więcej 2022-11-12, godz. 06:00 New Tales from the Borderlands [Steam Deck] Ależ mam problem z tym tytułem! W główną serię Borderlands grałem, "luzacki" klimat tam panujący jak najbardziej "załapałem", ale przykładowo w poprzednią… » więcej 2022-11-05, godz. 06:00 Gotham Knights [Xbox Series X] Nie ma Batmana, nie ma nawet Batjaskini. Nie ma Batmobilu. Są: Red Hood, Batgirl, Nightwing i Robin. I to oni przejmują pałeczkę po śmierci Człowieka-Nietoperza… » więcej 2022-11-05, godz. 06:00 Mount & Blade II: Bannerlord [PC] Grało się w pierwszego Mount & Blade'a... i to grało się latami. Nie tylko solo, ale też w grupach ze znajomymi. Powstawały klany, zespoły, drużyny Mount… » więcej 2022-11-05, godz. 06:00 Pierwsze wrażenia: Call of Duty: Modern Warfare II [PC] Oto kolejna odsłona ultra-hitowej serii strzelanek z widoku z pierwszej osoby. Niezależnie od tego, co powiemy, to już wydawca informuje o gigantycznej sprzedaży… » więcej
12345