Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Materiały prasowe 5. Meisinger Music Festival
Materiały prasowe 5. Meisinger Music Festival
Owacje na stojąco zakończyły niedzielny koncert 5. Meisinger Music Festival. W Willi Lentza w Szczecinie wystąpiła sopranistka Iwona Sobotka i pianista Tomasz Lis.
Z radością przyjęłam propozycję zaśpiewania na tak prestiżowym Festiwalu. Wybrałam moje ukochane pieśni francuskie Claude'a Debussy'ego i Gabriela Fauré – powiedziała sopranistka, Iwona Sobotka.

- Pomimo, że te pieśni mówią o miłości, to ta miłość jest bardzo powściągliwa, więc to wymagało dużej higieny głosowej i kontroli, żeby dać nie za dużo głosu, tym bardziej w takiej sali kameralnej w Willi Lentza – dodała śpiewaczka.

Solistce akompaniował pianista Tomasz Lis, który z Orkiestrą Barokową "Polish baROCK" wykonał dwa koncerty fortepianowe A-dur KV 412 i C-dur KV 413 Wolfganga Amadeusza Mozarta.

- Mozart to jest moja wielka miłość i gdybym mógł, to grałbym tylko jego koncerty, zwłaszcza we wspaniałych miejscach, które są nietuzinkowe wizualnie. Jest to niezwykłe osiągnięcie, że Willa Lentza została odnowiona i wspaniale, że jest używana do tak pięknych rzeczy, jak koncerty – stwierdził pianista.

Kolejne wydarzenie Festiwalu z udziałem zespołu flamenco "Por Fiesta/Fuente" odbędzie się w sobotę, 21 sierpnia 2021 roku w stargardzkiej Kolegiacie Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata.
Relacja Doroty Zamolskiej (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty