Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

TRIO Konstanty Andrzej Kulka, Tomasz Strahl, Andrzej Wierciński. Fot. [Materiały prasowe]...
TRIO Konstanty Andrzej Kulka, Tomasz Strahl, Andrzej Wierciński. Fot. [Materiały prasowe]...
W poniedziałek, 13 grudnia 2021 roku, w Willi Lentza odbył się koncert TRIA Konstanty Andrzej Kulka, Tomasz Strahl i Andrzej Wierciński. Muzycy przedstawili między innymi jedyny utwór Fryderyka Chopina napisany na skrzypce, wiolonczelę i fortepian dedykowany księciu generałowi lejtnantowi Antoniemu Radziwiłłowi - Trio fortepianowe g-moll op. 8.
Pianista Andrzej Wierciński wypadł dziś w swej roli znakomicie - powiedzieli profesorowie Konstanty Andrzej Kulka, skrzypek i Tomasz Strahl, wiolonczelista.

- Podjął się zadania niezwykle odpowiedzialnego mimo, że jest rozpędzony Konkursem Chopinowskim. No jednak stanąć obok muzyków doświadczonych, którzy grali ten utwór kilkadziesiąt razy i nagrali go na płytach dla różnych wytwórni fonograficznych polskich i zagranicznych, dla wielu rozgłośni i telewizji, nie jest takie proste. Na koncercie grał znakomicie. Zapominałem, że gram z młodym człowiekiem, to znaczy, że jeżeli zapominałem, że gram z młodym człowiekiem, to znaczy, że grał rasowo, po prostu - stwierdził prof. Strahl.

Możliwość koncertowania z uznanymi na całym świecie Artystami, to dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie - dodał pianista Andrzej Wierciński.

- Grało mi się cudownie z tak wspaniałymi, jeśli mogę się odważyć na takie stwierdzenie, Kolegami z zespołu o wiele bardziej doświadczonymi. Bardzo mnie to cieszy, że mogłem z Nimi wykonać Trio Fortepianowe g-moll op. 8 Fryderyka Chopina w anturażu Willi Lentza. Udało nam się znakomicie dobrać tempa, oraz charakter, w jakim ma być wykonane to dzieło. Dzięki temu mogliśmy się w pełni wypowiedzieć w dźwiękach zapisanych przez kompozytora - podsumował Andrzej Wierciński.

Podczas wieczoru zabrzmiały także Ballada f-moll op. 52, Walc Es-dur op.18 i Scherzo E-dur op. 54 Fryderyka Chopina w wykonaniu Andrzeja Wiercińskiego oraz Duet nr 1 na skrzypce i wiolonczelę C-dur Ludwiga van Beethovena w interpretacji profesorów Konstantego Andrzej Kulki i Tomasza Strahla.

Występ zorganizowano z okazji świętowania półrocznej działalności najmłodszej instytucji kultury Szczecina w ramach popularnego cyklu „Chopin w Willi Lentza”.
Relacja Doroty Zamolskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty