Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://www.facebook.com/princeharrywindsorandmeghanmarklefans/
źródło: https://www.facebook.com/princeharrywindsorandmeghanmarklefans/
Brytyjski książę Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle już po ślubie. Uroczystość odbyła się w kaplicy świętego Jerzego na zamku Windsor, a potem nowożeńcy przejechali ulicami w otwartym powozie pozdrawiając setki Brytyjczyków i turystów, którzy licznie zgromadzili się, by towarzyszyć młodej parze w tak ważnym dniu.
Pannę młodą poprowadził do ołtarza ojciec Harry'ego - książę Karol. Na świadka książę Harry wybrał swojego brata - księcia Williama.

Na nabożeństwo przybyli członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej z królową Elżbietą II i jej małżonkiem księciem Filipem, matka panny młodej Doria Ragland, a także przyjaciele młodej pary i celebryci. Narzeczeni złożyli przysięgę małżeńską przed arcybiskupem Cantenbury, Justinem Welby'm.

Decyzją królowej Elżbiety II para ma się posługiwać tytułem księcia i księżnej Sussex. Ceremonię ślubną transmitowały stacje telewizyjne z całego świata, w tym z Polski.

Książę Harry jest synem księcia Karola i Diany Spencer, wnukiem królowej Elżbiety II. Jest szósty w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, po ojcu Karolu, starszym bracie Williamie, księciu Cambridge, oraz jego dzieciach: George’u, Charlotte i Louisie.

Narzeczona księcia - Rachel Meghan Markle, była aktorką, występowała w filmach i serialach, a także angażowała się w kampanie społeczne. Urodziła się i wychowywała w Los Angeles. Jej rodzicami są: Doria Loyce Ragland - terapeutka i Thomas Wayne Markle - operator filmowy. Matka jest Afroamerykanką, ojciec ma pochodzenie holendersko-irlandzkie. Jego rodzina wywodzi się od króla Anglii Edwarda III Plantageneta.

Zaręczyny Harry'ego i Meghan ogłoszono w listopadzie ubiegłego roku. Później narzeczona księcia została ochrzczona w kościele anglikańskim i przyjęła brytyjskie obywatelstwo.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty