Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

5-letni Dawid Żukowski. Fot. Komenda Stołeczna Policji
5-letni Dawid Żukowski. Fot. Komenda Stołeczna Policji
Przyczyną śmierci pięcioletniego Dawida były liczne rany kłute klatki piersiowej skutkujące krwotokiem - wykazały oględziny i sekcja zwłok dziecka. Poinformował o tym rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Łukasz Łapczyński.
Jak zaznaczył miejsce znalezienia zwłok nie było miejscem zabójstwa, a dziecko zostało zamordowane najprawdopodobniej w samochodzie.

- Wstępne sprawozdania z badań wskazują, że w samochodzie ujawniono ślady krwi. Ujawniono je m.in. na foteliku dziecięcym oraz na elementach tapicerki. Ustalenia wskazują, że jest to krew Dawida. Wczoraj zakończyły się czynności identyfikacyjne. Rodzina najbliższa potwierdziła, że są to zwłoki Dawida. Mamy pewność, że są to zwłoki Dawida - powiedział Łapczyński.

Ciało dziecka policjanci odnaleźli w sobotę na trasie A2 między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, w okolicach węzła Pruszków. Zostało przewiezione do zakładu medycyny sądowej, gdzie w poniedziałek odbyła się sekcja zwłok.

10 lipca utratę kontaktu z dzieckiem i jego ojcem Pawłem Ż. zgłosiła rodzina. Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska około godz. 17. Według ustaleń policji, tego samego dnia przed godz. 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg. Prokurator Łapczyński dodał, że według obecnych ustaleń śledczych można powiedzieć, że do śmierci dziecka doszło "między godz. 18 a 19 z minutami"

Śledczy cały czas szukają narzędzia zbrodni. Według ich informacji w zdarzeniu nie brały udziału inne osoby poza ojcem chłopca.
- Wstępne sprawozdania z badań wskazują, że w samochodzie ujawniono ślady krwi. Ujawniono je m.in. na foteliku dziecięcym oraz na elementach tapicerki. Ustalenia wskazują, że jest to krew Dawida. Wczoraj zakończyły się czynności identyfikacyjne. Rodzina n

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty