Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Port lotniczy Hongkong. Fot. www.wikipedia.org / Wylkie Chan
Port lotniczy Hongkong. Fot. www.wikipedia.org / Wylkie Chan
Międzynarodowe lotnisko w Hongkongu wznowiło pracę. W nocy doszło do starć uczestników demonstracji z policją, która użyła gazu pieprzowego.
Demonstranci przez pewien okres przetrzymywali dwóch mężczyzn, których podejrzewano o to, że są funkcjonariuszami hongkońskiej policji.

Akty przemocy na lotnisku potępiła hongkońska policja. Demonstranci przetrzymywali dwie osoby, podejrzewając je o to, że są tajnymi współpracownikami służb bezpieczeństwa. Według policji, jeden z mężczyzn był podróżnym z kontynentalnych Chin. Drugim z zatrzymanych okazał się być dziennikarz chińskiego propagandowego dziennika „Global Times”. Mężczyzna na około godzinę został skrępowany plastikowymi taśmami i przywiązany do wózka bagażowego.

Sceny te wywołały oburzenie w chińskich mediach społecznościowych. Podczas wtorkowych starć policja zatrzymała 5 osób. W terminalu hongkońskiego lotniska trwa sprzątanie. W ostatnich dwóch dniach w Hongkongu odwołano kilkaset rejsów. Dziś odwołane są nieliczne, głównie do miast kontynentalnych Chin.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty