Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://pixabay.com/pl/photos/demonstracja-londyn-aktywista-4193109.
źródło: https://pixabay.com/pl/photos/demonstracja-londyn-aktywista-4193109.
Członkowie organizacji Extinction Rebellion trzeci dzień z rzędu blokują ruch w centrum Berlina. Od wczesnych godzin rannych, kilka tysięcy aktywistów blokuje most "Marshalla" oraz rondo "Wielkiej Gwiazdy" w centrum miasta.
Aktywiści zapowiadają, że jeszcze w środę zablokują ulicę Kurfuerstendamm w centrum oraz okolicę urzędu kanclerskiego. Blokady spowodowały poważne utrudnienia w komunikacji miejskiej. Do tej pory poza niewielkimi incydentami blokady przebiegły pokojowo. Jednak berlińska policja ostrzegła na Twitterze, że wszystkie niezgłoszone i niezarejestrowane demonstracje będą usuwane.

Senator ds. wewnętrznych w Berlinie Andreas Geisel zapowiedział, że władze miasta będą się dokładniej przyglądać, czy demonstranci działają zgodnie z prawem.

Przedstawiciele Extinction Rebellion demonstrują, by wymusić na rządzie zdecydowane działania w celu ochrony klimatu. W środę rząd federalny debatuje nad uchwaleniem tak zwanego "Pakietu Klimatycznego". Aktywiści zapowiadają, że podobne akcje będą organizować przez cały tydzień.
Relacja Waldemara Maszewskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty