Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Pawe%C5%82_II
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Pawe%C5%82_II
Archidiecezja Krakowska może rozpocząć proces beatyfikacyjny rodziców Jana Pawła II. Taką informację przekazał rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.
- Episkopat wyraził zgodę na rozpoczęcie przez Archidiecezję Krakowską procesu beatyfikacyjnego rodziców Jana Pawła II - Karola Wojtyły i Emilii z Kaczorowskich. Daje to możliwość zwrócenia się do Stolicy Apostolskiej z prośbą o rozpoczęcie procesu na poziomie diecezjalnym - powiedział Paweł Rytel-Andrianik.

Ojciec papieża-Polaka, Karol Wojtyła z zawodu był krawcem, lecz 27 lat spędził w służbie w wojsku austriackim. Następnie był urzędnikiem. Emilia Wojtyła z domu Kaczorowska pochodziła z rodziny rzemieślniczej. Karol i Emilia wzięli ślub 10 lutego 1906 roku.

Mieli troje dzieci: Edmunda, który został lekarzem. Córka Olga Maria zmarła niedługo po urodzeniu w lipcu 1916 roku. Trzecim dzieckiem był Karol Józef, późniejszy papież.
- Episkopat wyraził zgodę na rozpoczęcie przez Archidiecezję Krakowską procesu beatyfikacyjnego rodziców Jana Pawła II - Karola Wojtyły i Emilii z Kaczorowskich. Daje to możliwość zwrócenia się do Stolicy Apostolskiej z prośbą o rozpoczęcie procesu na poz

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty