Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

O wprowadzeniu restrykcji rząd Danii poinformował szwedzkie władze oraz Komisję Europejską. Fot. Przemysław Gołyński [Radio Szczecin/Archiwum]
O wprowadzeniu restrykcji rząd Danii poinformował szwedzkie władze oraz Komisję Europejską. Fot. Przemysław Gołyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Duński rząd podjął w czwartek decyzję o wprowadzeniu kontroli na przejściach granicznych z sąsiednią Szwecją. Duńczycy chcą w ten sposób zatrzymać napływ do Danii szwedzkich, zorganizowanych grup przestępczych.
Kontrole dokumentów osób podróżujących ze Szwecji do Danii będą miały charakter wyrywkowy. Od 12 listopada będą wprowadzone na wszystkich przejściach granicznych ze Szwecją. To reakcja duńskiego rządu na ostatnie ataki bombowe jakie miały miejsce w Danii w ostatnich miesiącach, a o które podejrzewa się członków działających w Malmö gangów.

- Tylko od lutego w Kopenhadze doszło do 13 ataków bombowych, które naraziły Duńczyków na utratę zdrowia i życia. Jesteśmy świadkami niepokojącego nas rozwoju wydarzeń w Szwecji, gdzie dochodzi do strzelanin i ataków bombowych. Nie możemy pozwolić, aby stało się to również naszą codziennością, dlatego podjęliśmy decyzję o kontrolach na granicy ze Szwecją - powiedział podczas konferencji prasowej duński minister sprawiedliwości, Nick Hækkerup.

O wprowadzeniu restrykcji rząd Danii poinformował szwedzkie władze oraz Komisję Europejską.
Relacja Przemysława Gołyńskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty