Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.pixabay.com/photo-2069206 (domena publiczna)
Fot. www.pixabay.com/photo-2069206 (domena publiczna)
Elbląska policja ostrzega użytkowników bankowości elektronicznej przed oszustami. W ostatnich dniach policjanci odnotowali trzy doniesienia dotyczące wyłudzenia pieniędzy.
Oszuści wykorzystali coraz bardziej popularną metodę „na blika". Polega ona na tym, że przestępcy włamują się na konta społecznościowe i podszywając się pod ich właścicieli proszą o szybką pożyczkę.

Ataki oszustów internetowych zanotowano w tym tygodniu w Elblągu. Były to trzy podobne zdarzenia. W jednym przypadku kobieta zgłosiła, że na konto popularnego portalu społecznościowego włamał się nieznany sprawca. Następnie za pośrednictwem komunikatora internetowego wysłał do jej znajomych prośbę o dokonanie wpłaty kilkuset złotych, pod pretekstem zakupu kosmetyków.

Policja radzi, by w przypadkach prośby o pieniądze przez internet zadzwonić do osoby, która rzekomo o nie prosi. Osoba ta powinna zmienić hasła i powiadomić o próbach oszustwa wszystkich znajomych. Warto pamiętać też o regularnej zmianie kodów dostępu do kont internetowych.
Relacja Beaty Gajlewskiej (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty