Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Sąd Najwyższy rozpatrzy we wtorek protest wyborczy złożony przez komitet wyborczy PSL-Koalicja Polska.
Dotyczy on wyborów do Senatu w okręgu numer 59, gdzie mandat uzyskał Marek Komorowski z Prawa i Sprawiedliwości. Rzecznik prasowy PSL-u Jakub Stefaniak mówi, że ludowcy zarzucają Okręgowej Komisji Wyborczej w Białymstoku, iż kandydat PiS-u został zarejestrowany po "upływie ustawowego terminu".

- Chcieliśmy zbadać, czy po sytuacji przykrej, śmierci jednego z kandydatów, można było mówiąc brutalnie w jego miejsce zarejestrować innego kandydata. Czyste pytanie, bez żadnych podtekstów. Chcieliśmy, żeby wszystko było zgodnie z przepisami - tłumaczy Stefaniak.

Okręg numer 59 obejmuje powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki.
Rzecznik prasowy PSL-u Jakub Stefaniak mówi, że ludowcy zarzucają Okręgowej Komisji Wyborczej w Białymstoku, iż kandydat PiS-u został zarejestrowany po "upływie ustawowego terminu".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty