Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Marcel Podhorodecki [DWL]
Fot. Marcel Podhorodecki [DWL]
Cztery osoby zginęły w strzelaninie w amerykańskiej bazie wojskowej Pensacola na Florydzie. 11 osób jest rannych, w tym dwie w stanie krytycznym.
Wśród ofiar śmiertelnych jest sprawca. To Saudyjczyk Mohammed Alshamrani z sił obronnych swojego kraju. W Stanach Zjednoczonych przebywał na szkoleniu. Sprawcą był podporucznikiem wojska Arabii Saudyjskiej, zaangażowanym w szkolenia lotnicze w bazie w Pensacoli na północy Florydy.

Pobyt w USA rozpoczął w 2017 roku, jego trening miał potrwać trzy lata. - Myślę, że pojawi się wiele pytań związanych z tym, iż sprawca był obcokrajowcem, że był członkiem sił powietrznych Arabii Saudyjskiej, że uczestniczył w szkoleniu tu na naszej ziemi - mówił na konferencji prasowej gubernator Florydy Ron DeSantis.

Śledczy sprawdzają czy działania sprawcy mogło mieć związek z terroryzmem. Jednak na tym etapie śledztwa jest zbyt wcześnie, aby można było wysnuć jakieś daleko idące wnioski. Trzy osoby w tym sprawca zginęły podczas strzelaniny, kolejna po przewiezieniu do szpitala.

Donald Trump rozmawiał z królem Arabii Saudyjskiej po tym tragicznym zdarzeniu. Król podkreślił, że jest oburzony barbarzyńskim działaniem strzelca i, że w żaden sposób nie reprezentuje on uczyć Saudyjczyków, którzy kochają Stany Zjednoczone. W bazie w Pensacoli na Florydzie przebywa 16 tysięcy wojskowych oraz ponad 7 tysięcy cywilów.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty