Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Paryż. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 domena publiczna)
Paryż. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 domena publiczna)
Kanclerz Niemiec Angela Merkel weźmie w poniedziałek udział w Paryżu w czterostronnym szczycie, w tak zwanym formacie normandzkim.
W rozmowach dotyczących sytuacji w Donbasie będą też uczestniczyli prezydenci Francji, Rosji i Ukrainy. Niemieckie media twierdzą, że rozmowy z Władimirem Putinem mogą być trudne przez wyjątkowo napięte stosunki rosyjsko-niemieckie.

Media w Niemczech nie mają wątpliwości, że Kreml jest zamieszany w zabójstwo obywatela Gruzji, do którego doszło w sierpniu w Berlinie.

- To zabójstwo mocno obciąża niemiecko-rosyjskie relacje - powiedziała gazecie "Bild am Sonntag" szefowa CDU i minister obrony Annegret Kramp-Karrenbauer.

Jak dodała, "strona rosyjska musi wreszcie przyczynić się do wyjaśnienia tej zbrodni". Jej zdaniem, morderstwo w Berlinie, zabójstwa w Wielkiej Brytanii oraz inne rosyjskie działania, składają się na niepokojący obraz. Niemiecka minister przypomniała, że w krajach bałtyckich i w Polsce Rosja prowadzi działania dezinformujące oraz często narusza przestrzeń powietrzną tych państw.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty