Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Jabbacake (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Jabbacake (CC0 domena publiczna)
Czeski minister zdrowia Adam Vojtěch poinformował, że w strzelaninie w szpitalu w Ostrawie w Czechach zginęło 6 osób. Wcześniej policja donosiła o czterech ofiarach śmiertelnych i dwóch osobach ciężko rannych.
W związku ze strzelaniną funkcjonariusze poszukują mężczyzny o wzroście 180 cm, ubranego w czerwoną kurtkę. Apelują do mieszkańców o pomoc w jego ujęciu. Policja wzywa także do zachowania najwyższej ostrożności.

Strzały padły w szpitalu po godzinie 7:00. Według informacji agencji CTK, nieznany sprawca strzelał na jednym z oddziałów ambulatoryjnych. Placówka jest otoczona kordonem funkcjonariuszy policji z karabinami maszynowymi i tarczami. Nikt nie jest wpuszczany do środka.

Wcześniej minister spraw wewnętrznych Czech Jan Hamacek informował, że w szpitalu interweniowały specjalne jednostki policyjne. W akcji prowadzonej z powietrza uczestniczył śmigłowiec policyjny. Szef czeskiego MSW udaje się do Ostrawy. Swoją podróż zagraniczną, by przyjechać na miejsce zdarzenia, przerywa także minister zdrowia Adam Vojtěch.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty