Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Fot. RUPTLY/
Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Fot. RUPTLY/
Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow składa we wtorek wizytę w Waszyngtonie. Jak poinformował Biały Dom, szef rosyjskiej dyplomacji zostanie przyjęty w Białym Domu przez prezydenta Donalda Trumpa.
Siergiej Ławrow przybywa do Waszyngtonu na zaproszenie sekretarza stanu Mike’a Pompeo. Szefowie dyplomacji Stanów Zjednoczonych i Rosji mają rozmawiać o Ukrainie, Syrii, zbrojeniach nuklearnych oraz kwestiach dwustronnych.

Politycy, którzy w minionym roku odbyli kilka spotkań i rozmów telefonicznych wezmą też udział we wspólnej konferencji prasowej. Następnie szef rosyjskiej dyplomacji uda się na rozmowę z prezydentem Trumpem.

Odbędzie się ona w Gabinecie Owalnym bez udziału prasy. Biały Dom do ostatniej chwili nie potwierdzał, że Donald Trump spotka się z Siergiejem Ławrowem.

Prezydent Donald Trump przyjął w Białym Domu ministra spraw zagranicznych Rosji w maju 2017 roku. Powiedział mu wtedy, że dymisja szefa FBI Jamesa Comeya zdjęła z niego presję związaną z tak zwanym rosyjskim śledztwem.

Amerykański prezydent był w USA powszechnie krytykowany za tamto spotkanie.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty