Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/prezydentpl/Krzysztof Sitkowski/KPRP
Fot. twitter.com/prezydentpl/Krzysztof Sitkowski/KPRP
Prezydent Andrzej Duda mówił o pilnej potrzebie reformy polskich sądów.
Sędziowie muszą wreszcie zrozumieć, że to nie obywatel jest dla sądu, ale sąd dla obywatela - powiedział w Nowym Mieście Lubawskim prezydent Duda podczas spotkania z mieszkańcami. - Nigdy nie zrozumiem tego, jak sędziowie Sądu Najwyższego mogli orzekać w tym samym sądzie, w którym obok nich siedział sędzia, co do którego do dziś możecie Państwo usłyszeć w internecie, jak dyskutuje, jak załatwić sprawę w Sądzie Najwyższym. Taki człowiek orzeka razem z nimi i im to nie przeszkadza, nie wyciąga się wobec niego żadnych konsekwencji, nawet w tym sensie koleżeńskim. To jest coś, czego, jeżeli nie przerwiemy, to Polska nigdy nie będzie państwem sprawiedliwości. Nigdy.

Andrzej Duda podkreślił, że dopóki sądy nie zostaną zreformowane, konstytucyjna zasada sprawiedliwości pozostanie jedynie pustym zapisem. "Trzeba ją wreszcie wypełnić treścią, a to wymaga zmian" - zaznaczył prezydent.

Sędziowie muszą wreszcie zrozumieć, że to nie obywatel jest dla sądu, ale sąd dla obywatela - powiedział w Nowym Mieście Lubawskim prezydent Duda podczas spotkania z mieszkańcami.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty