Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Love_Parade.
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Love_Parade.
Dr. Motte, pomysłodawca i jeden z głównych organizatorów berlińskiej "Love Parade", chce powrotu najsłynniejszego na świecie festiwalu muzyki techno.
Na razie organizatorzy zbierają pieniądze na wprowadzenie pomysłu w życie. Dr. Motte i jego organizacja Rave The Planet chcą, by festiwal zorganizowany był w całości ze składek fanów, tak by mógł być wolny od jakiegokolwiek sponsoringu z zewnątrz. Docelowa suma to 1.500.000 euro.

Na zarzuty dotyczące dewastacji środowiska, podczas tanecznego pochodu, zostawiania ton śmieci i zadeptywania ukochanego przez Berlińczyków Tiergarten, organizatorzy odpowiadają: "Opracowujemy na nowo koncepcję festiwalu i rozwinęliśmy ją na wiele sposobów. Na przykład pracujemy nad strategiami ochrony środowiska i zapobiegania powstawaniu odpadów. Chcemy zorganizować ekologiczną i zrównoważoną paradę.”

Inicjatywa wskrzeszenia "Love Parade" jest częścią większej akcji ratowania sceny klubowej w Berlinie, która z powodu dotykającej wszystkich miast europejskich, tzw. gentryfikacji, wymiera.

"Love Parade 2020" w odświeżonej formie miałaby się odbyć 1 sierpnia.

Pierwsza "Parada Miłości" odbyła się w Berlinie w lipcu 1989 roku i zgromadziła 150 osób. 10 lat później na paradzie tańczyło już półtora miliona miłośników techno. Ostatnia edycja festiwalu odbyła się w 2010 roku w Duisburgu, gdzie podczas parady zginęło 21 osób, a ponad 600 zostało rannych.
Relacja Jadwigi Mielcarek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty