Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.facebook.com/PllLOT
Fot. www.facebook.com/PllLOT
W środę wieczorem z warszawskiego lotniska Chopina wystartuje pierwszy rejsowy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT na nowe lotnisko w Pekinie - Daxing. Otwarty jesienią ubiegłego roku port ma być największym lotniskiem na świecie.
Uruchomienie rejsów na nowe lotnisko w Pekinie było planowane już pod koniec października zeszłego roku. Jednak LOT musiał uziemić trzy samoloty dalekodystansowe i inaugurację tego połączenia przełożono na styczeń.

Rejs potrwa osiem godzin i będzie realizowany samolotami typu Boeing 787 - Dreamliner. Polskie Linie Lotnicze LOT latają już do stolicy Chin od 2012 roku. Od 2016 roku na tej trasie operuje także chiński narodowy przewoźnik Air China.

Rejsy na nowe lotnisko to nowe możliwości zarówno dla pasażerów, jak i dla naszego przewoźnika, ponieważ PLL LOT nie rezygnuje z obsługi istniejących połączeń z Warszawy do Portu Lotniczego Pekin, czyli starszego lotniska. Rejsy odbywają się siedem razy w tygodniu, natomiast na nowe lotnisko zaplanowano cztery połączenia tygodniowo.

Przedstawiciele PLL LOT podkreślają, że Chiny są jedną z najsilniejszych gospodarek świata, a jednocześnie krajem pełnym atrakcji turystycznych. Przewoźnik liczy, że z nowego połączenia skorzystają zarówno przedstawiciele biznesu, jak i osoby, które chcą zwiedzać Chiny.

Pekin - Daxing, to kolejne dalekodystansowe połączenie PLL LOT. Od 2016 roku przewoźnik uruchomił regularne rejsy między innymi do Tokio, Seulu, Los Angeles, New Delhi, czy do Miami na Florydzie. W tym roku przewoźnik zapowiedział też dwa nowe połączenia do Stanów Zjednoczonych - do San Francisco i do stolicy USA - Waszyngtonu.

Lotnisko Pekin Daxing uruchomiono we wrześniu 2019 roku. W tej chwili działają cztery pasy startowe, docelowo ma być ich siedem. Port ma być największym lotniskiem na świecie pod względem liczby operacji lotniczych, a także pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Planuje się, że rocznie lotnisko będzie obsługiwać ponad 100 milionów osób.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty