Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W ten sposób policja promuje listy gończe za najniebezpieczniejszymi przestępcami.
Listy gończe publikowane w internecie mają formę biletu lotniczego z danymi poszukiwanej osoby.

Grafika biletów opatrzona jest logotypem fikcyjnych linii lotniczych "Police Airlines". Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka powiedział, że zawarte są tam podstawowe dane o poszukiwanym, zdjęcie i kwalifikację prawną przestępstw, jakich się dopuścił.

Mariusz Ciarka przyznaje, że dzięki akcji twarze najgroźniejszych poszukiwanych dotarły do setek tysięcy użytkowników internetu i już są pierwsze zgłoszenia o możliwych miejscach przebywania poszukiwanych. Łącznie policja chce w ten sposób opublikować wizerunki 22 najgroźniejszych poszukiwanych.

Rzecznik podkreślił, że co roku policjanci konwojują nawet kilkuset poszukiwanych, którzy trafiają przed oblicze polskiego wymiaru sprawiedliwości. Często są to konwoje zagraniczne nawet kilkunastu obywateli polskich. Z Wielkiej Brytanii odbywają się na pokładzie wojskowych samolotów Casa.

W okresie Świat Bożego Narodzenia policja opublikowała świąteczny list gończy. Na grafice przypominającej kartkę pocztową widniały wizerunki trzech groźnych poszukiwanych umieszczone na choinkowych bombkach. "Rozpoznajesz tych mężczyzn? Daj znać, a zapewnimy im świąteczną opiekę" - głosił napis na nietypowym liście gończym.

W okresie Świat Bożego Narodzenia policja opublikowała świąteczny list gończy. Na grafice przypominającej kartkę pocztową widniały wizerunki trzech groźnych poszukiwanych umieszczone na choinkowych bombkach.
Relacja Mariusza Pieśniewskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty