Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Źródło fot.: www.pixabay.com (domena publiczna) / geralt
Źródło fot.: www.pixabay.com (domena publiczna) / geralt
Kolejne 44 przypadki zakażenia koronawirusem na wycieczkowcu „Diamond Princess”. Liczba osób, u których wykryto tam patogen, wzrosła do 218.
Japońskie ministerstwo zdrowia zapowiedziało, że zamierza pozwolić na opuszczenie statku części osób w podeszłym wieku, u których testy nie stwierdziły obecności wirusa.

Na wycieczkowcu „Diamond Princess” znajduje się około 3500 osób. Członkowie załogi i pasażerowie, u których testy potwierdziły obecność patogenu, sukcesywnie transportowani są do szpitali na lądzie. Wśród zakażonych koronawirusem jest też jeden z japońskich pracowników medycznych biorących udział w badaniu stanu zdrowia pasażerów. Japoński resort zdrowia zapowiedział, że warunkiem opuszczenia statku przez część pasażerów w podeszłym wieku jest negatywny wynik testu na obecność wirusa.

Około 80 procent pasażerów „Diamond Princess” to osoby powyżej 60 roku życia, z czego 215 to osiemdziesięciolatkowie, a 11 - dziewięćdziesięciolatkowie. Osoby, które opuszczą pokład, nie będą miały jednak swobody przemieszczania się. Zapowiedziano, że po zejściu z „Diamond Princess” pasażerowie trafią w miejsca wyznaczone przez japońskie władze. Nie podano jednak szczegółów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty