Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Źródło: facebook.com/bea.szenfeld
Źródło: facebook.com/bea.szenfeld
W nocy z wtorku na środę nieznani sprawcy ostrzelali położoną na przedmieściach Sztokholmu, pracownie kreatorki mody Beaty Szenfeld. Urodzona w Polsce projektantka, w czasie ataku na studio, znajdowała się wewnątrz budynku.
O incydencie Bea Szenfeld, bo tak nazywa się w Szwecji ta ceniona designerka, poinformowała na Facebooku. Napisała, że, pracując w nocy w pewnym momencie na podglądzie kamery monitoringu, zauważyła jak przed wejście do pracowni, zatrzymuje się jakiś samochód. „Widziałam, jak ktoś kieruję w moją stronę lufę pistoletu. Zdążyłam rzucić się na podłogę, kiedy usłyszałam 14 strzałów oddanych w moją stronę. Kule przeszły przez budynek i zatrzymały się na jednej ze ścian. To cud, że żyję. ", relacjonowała projektantka.


Mats Eriksson z biura prasowego policji w Sztokholmie, powiedział gazecie Expressen, że zatrzymano dwie osoby podejrzane o udział w strzelaninie, ale po przesłuchaniu zostały one zwolnione. Według policji strzały oddano prawdopodobnie z broni pneumatycznej. Prowadzone jest wstępne dochodzenie w kierunku nielegalnego posiadania broni i uszkodzenia mienia.

To nie pierwszy raz, kiedy Szenfeld jest obiektem ataków. Na początku stycznia ktoś kolejny raz obrzucił kamieniami studio projektantki. Pomimo zapisu wideo z kamery monitoringu, policji nie udało się ustalić sprawców.

Bea Szenfeld jest uznaną i cenioną w Szwecji i za granicą kreatorką mody. Jej kreacje nosiły m.in. następczyni szwedzkiego tronu, księżniczka Wiktoria, Loreen, Björk i Lady Gaga. W 1983 roku kiedy miała 10 lat wraz z matką osiedliła się w Szwecji.
Relacja Przemysława Gołyńskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty