Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

https://pixabay.com/pl/4030721/geralt/ (CC0 domena publiczna)
https://pixabay.com/pl/4030721/geralt/ (CC0 domena publiczna)
W położonej na wschodnim wybrzeżu Chin prowincji Zhejiang rozpoczęto produkcję leku, który "potencjalnie może być skuteczny w walce z nowym koronawirusem".
Jak poinformował na swoim profilu społecznościowym ratusz miasta Taizhou chodzi o lek powstały na bazie leku znanego pod nazwą Favipiravir (nazwa handlowa Avigan). Opracowany przez naukowców japońskich, wcześniej okazał się skuteczny w walce między innymi z grypą typu A i B, z ebolą oraz z wirusami RNA, do których nalezy również koronawirus.

"15 marca preparat opracowany przez Zhejiang Hisun Pharmaceutical, otrzymał oficjalną aprobatę Państwowego Nadzoru nad Artykułami Spożywczymi i Lekarstwami i może wejść na rynek" - czytamy w komunikacie władz miasta. Dodają one, że lek, który dzisiaj wszedł do produkcji, może odegrać "ważną rolę w leczeniu i profilaktyce choroby".

Tymczasem władze Państwa Środka informują, że w ciągu ostatnich trzech tygodni liczba osób ciężko chorych na nowy typ patogenu spadła z blisko 16 procent od ogólnej liczby wszystkich zakażonych do nieco ponad siedmiu procent.

Wirus zaczął się rozprzestrzeniać pod koniec grudnia. W Chinach jest nim zarażonych 68 i pół tysiąca osób, na całym świecie - blisko 69 300 osób.Dotąd zanotowano 1670 zgonów, z czego cztery poza samymi Chinami. Obecność wirusa potwierdzono w 26 krajach na całym świecie, w tym w dziewięciu - europejskich.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty