Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.regeringen.se
Fot. www.regeringen.se
Liczba osób zmarłych na COVID-19 w Szwecji wzrosła do 180. Władze poinformowały we wtorek, że odnotowano 34 zgonów i ponad 400 nowych zakażeń koronawirusem.
Rząd wprowadził we wtorek zakaz odwiedzin w domach seniora. Zapowiedziano przeprowadzenie większej liczby testów na obecność koronawirusa wśród osób zaliczanych do grup ważnych dla funkcjonowania społeczeństwa.

Szef szwedzkiego rządu zaapelował, aby Szwedzi nie wyjeżdżali spędzać święta Wielkiejnocy w innych regionach kraju. Stefan Löfven odniósł się także do wielkanocnej szwedzkiej tradycji. Polega na odwiedzaniu przez dziewczynki przebrane za czarownice domostw i proszeniu o świąteczne łakocie.

- Zadbaj aby twoje dzieci nie pukały tym razem do drzwi sąsiadów. Jeszcze będą następne święta. Wielkanocne jędze będą musiały odłożyć swoje miotły - mówił podczas konferencji prasowej premier Stefan Löfven.

W Szwecji do tej pory nie zamknięto szkół podstawowych i przedszkoli. Nadal mogą działać galerie handlowe, restauracje, kina oraz punkty usługowe.
Relacja Przemysława Gołyńskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty