Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek powiedziała, że wybory prezydenckie muszą odbyć się do 6 sierpnia, gdy kończy się kadencja Andrzeja Dudy. Marszałek Witek zarzuciła Senatowi obstrukcję w pracach nad ustawą wyborczą.
Marszałek odniosła się do jednej ze zgłoszonych w Senacie poprawek, która mówi, iż ustawa o mieszanym trybie głosowania miałaby wejść w życie dopiero 6 sierpnia.

Elżbieta Witek apelowała do senatorów o przyspieszenie prac nad ustawą. Marszałek Senatu zwołał posiedzenie na poniedziałek. Elżbieta Witek apelowała, by ustawa wyborcza mogła być przyjęta jeszcze w tym tygodniu. Podkreślała również, że Senat celowo przedłuża prace nad ustawą, dotyczącą organizacji tegorocznych wyborów prezydenckich, by zostały przeniesiona poza termin konstytucyjny.

Marszałek zaapelowała do "rozsądku i poczucia odpowiedzialności senatorów". Jak mówiła, wyższa izba parlamentu prowadzi obstrukcję procedowania ustawy o organizacji wyborów prezydenckich, chociaż marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapewniał ją, że prace zostaną przyspieszone.

We wtorek trzy senackie komisje do poniedziałku przerwały prace nad ustawą wprowadzającą mieszany tryb głosowania - tradycyjnie w lokalach wyborczych i korespondencyjnie po złożeniu wniosku.
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek mówiła również, że Senat celowo przedłuża prace nad ustawą, dotyczącą organizacji tegorocznych wyborów prezydenckich, by zostały przeniesiona poza termin konstytucyjny.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty