Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / EliasSch (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / EliasSch (CC0 domena publiczna)
Od soboty - w całej Francji - będzie obowiązywała wydłużona godzina policyjna.
Francuzi nie będą mogli poruszać się poza miejscem zamieszkania od 18.00 do 6.00 rano. Do tej pory w większości departamentów było to możliwe do godziny 20:00.

Poruszanie się poza domem podczas godziny policyjnej będzie możliwe w wyjątkowych sytuacjach - na przykład dla osób powracających z pracy, dla podróżujących liniami lotniczymi lub kolejowymi, lub w przypadku pilnej wizyty lekarskiej. Nie będą dozwolone spacery lub uprawianie sportu na świeżym powietrzu.

Wszystkie sklepy oraz miejsca świadczące usługi będą zamknięte od godziny 18.00. Przepisy te wprowadzono na okres co najmniej dwóch tygodni.

Premier Jean Castex argumentował decyzję na podstawie danych, które według niego pokazują, iż restrykcje sanitarne są skuteczne. "W 15 departamentach, w których wprowadziliśmy wydłużoną godzinę policyjną na początku stycznia notujemy dwa, a nawet trzy razy mniejszy wzrost liczby zakażeń niż w pozostałych" - wyjaśniał szef rządu.

Francuskie władze ostrzegają: jeżeli sytuacja epidemiczna pogorszy się pomimo tych restrykcji, nie będzie innego rozwiązania niż wprowadzenie ogólnokrajowego lockdownu.
Relacja Stefana Foltzera [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty