Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / robertoleecortes (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / robertoleecortes (CC0 domena publiczna)
W trzech francuskich departamentach obowiązują weekendowe lockdowny. Zakaz wychodzenia z domu zarządzono na północny kraju w departamencie Nord-Pas-de-Calais i w Dunkierce oraz na południu w okolicach Nicei.
Władze rozpoczęły także masową akcję szczepień w całym kraju.

Francuski premier Jean Castex ogłosił w czwartek, że weekendowy lockdown w departamencie Nord-Pas-de-Calais jest niezbędny, ponieważ lokalne szpitale są tam przepełnione, a władze sanitarne notują duży wzrost zakażeń spowodowany transmisją brytyjskiej odmiany koronawirusa.

Tydzień temu zakaz poruszania się poza miejscem zamieszkania w weekendy wprowadzono na Lazurowym Wybrzeżu oraz w Dunkierce. Władze poinformowały, że przepis ten jest skuteczny i że w tych regionach widoczny jest niewielki spadek liczby zachorowań.

W całej Francji otwarto w sobotę kilkaset tymczasowych punktów szczepień. Władze przekazały również 150 tysięcy dodatkowych dawek szczepionki władzom sanitarnym w 23 departamentach, w których epidemia rozwija się najszybciej.

Francuskie władze przekonują, że przyspieszenie szczepień jest jedynym sposobem na uniknięcie ogólnokrajowego lockdownu.
Relacja Stefana Foltzera [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty