Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Autyzm dotyka jedną osobę na sto. Warto o tym mówić, bo obserwuje się tendencję zwyżkową. źródło: https://www.facebook.com/DziendoberekPlacowkiTerapeutyczne
Autyzm dotyka jedną osobę na sto. Warto o tym mówić, bo obserwuje się tendencję zwyżkową. źródło: https://www.facebook.com/DziendoberekPlacowkiTerapeutyczne
Autyzm to nie choroba - przekonują specjaliści z regionu i zapraszają do wzięcia udziału w szkoleniach na temat tego zaburzenia. To wszystko w ramach Miesiąca Autyzmu.
Autyzm dotyka jedną osobę na sto. Warto o tym mówić, bo obserwuje się tendencję zwyżkową.

- Autyzm to nie choroba; jest to zaburzenie, które wpływa na cały rozwój dzieci i opiera się w różnych sferach i z różnym nasileniem. Dlatego teraz mówimy często o spektrum autyzmu, ponieważ w tym spektrum mamy dzieci bardzo wysoko funkcjonujące, jak i te funkcjonujące bardzo, bardzo nisko - mówi Joanna Zuba-Pieróg, wicedyrektor ds pedagogicznych niepublicznych placówek "Dzieńdoberek" Stowarzyszenia Synergia.

Już w środę pierwsze spotkanie internetowe, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

- Webinar prowadzony przez panią Izabelą Gorzkowską pod tytułem: "Autyzm to nie choroba" rozpocznie się o godz. 17 za pomocą aplikacji Zoom. Już nie mamy, niestety miejsc, ale będą jeszcze kolejne webinary, które będą prowadziły różne osoby specjalizujące się w pracy z dziećmi autystycznymi - zapowiedziała.

W tym miesiącu odbędzie się jeszcze kilka wirtualnych spotkań na temat autyzmu - szczegóły są na facebookowym profilu - "Dziendoberek" Placówki Terapeutyczne.
Relacja Anny Łukaszek (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty