Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / JolEnka (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / JolEnka (CC0 domena publiczna)
Przywódcy Stanów Zjednoczonych Joe Biden i Niemiec Angela Merkel rozmawiali telefonicznie o Ukrainie.
Według rzecznika niemieckiego rządu Steffena Seiberta przywódcy zgodzili się, że Moskwa powinna zmniejszyć liczbę wojsk przy granicy rosyjsko-ukraińskiej. Biały Dom poinformował, że rozmowa Joe Bidena i Angeli Merkel dotyczyła także misji w Afganistanie.

Według komunikatu Białego Domu Joe Biden i Angela Merkel podkreślili przywiązanie do relacji transatlantyckich i przyrzekli współpracować w priorytetowych kwestiach, w tym walce z Covid -19 oraz kryzysem klimatycznym. „Przywódcy wyrazili zaniepokojenie gromadzeniem wojsk rosyjskich przy granicy ukraińskiej i na okupowanym Krymie a także podkreślili poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy” - napisano w komunikacie Białego Domu.

Prezydent USA ogłosił wczoraj decyzje o wycofaniu amerykańskich wojsk z Afganistanu do 11 września tego roku. Joe Biden rozmawiał z Angelą Merkel również na ten temat. Według Białego Domu amerykański prezydent podziękował pani kanclerz za wkład Niemiec w natowską operację Resolute Support. Przywódcy USA i Niemiec ustalili, że oba kraje nadal będą wspierać wysiłki na rzecz pokoju w Afganistanie i koordynować działania w tej sprawie.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty