Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / 3dman_eu (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / 3dman_eu (CC0 domena publiczna)
Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych ogłosiło 20 czeskich dyplomatów osobami niepożądanymi i nakazało im opuszczenie terytorium Rosji w ciągu 24 godzin.
To odpowiedź Moskwy na wcześniejszą decyzję Pragi. Czeskie MSZ poinformowało w sobotę o wydaleniu 18 rosyjskich dyplomatów, których uznało za oficerów służb specjalnych.

Moskwa oskarżyła Pragę o podejmowanie "wrogich kroków" inspirowanych przez Stany Zjednoczone. Wcześniej Praga uznała 18 rosyjskich dyplomatów za osoby niepożądane i zażądała, aby opuścili Czechy. Według czeskich władz rosyjskie służby są odpowiedzialne za eksplozję w magazynach amunicji w 2014 r., w której zginęły dwie osoby.

Wcześniej Polska ogłosiła osobami niepożądanymi trzech rosyjskich dyplomatów, którzy zdaniem polskich służb stwarzali zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego kraju. Dziesięciu rosyjskich dyplomatów wydaliły także Stany Zjednoczone. Waszyngton ogłosił, że jest to reakcja na ingerowanie przez rosyjskie służby w procesy demokratyczne Stanów Zjednoczonych. W odpowiedzi rosyjskie MSZ zapowiedziało wydalenie pięciu pracowników polskiej ambasady w Moskwie i dziesięciu amerykańskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty