Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zapowiedział, że do 10 maja wszyscy Polacy będą mieli wystawione e-skierowania na szczepienia przeciwko koronawirusowi.
We wtorek ma zostać zaprezentowany szczegółowy harmonogram rejestracji poszczególnych roczników. Michał Dworczyk, który jest pełnomocnikiem rządu ds. Narodowego Programu Szczepień podkreślił, że dzięki Punktom Szczepień Powszechnych program będzie realizowany jeszcze szybciej niż do tej pory. Premier Mateusz Morawiecki oficjalnie otworzył pierwszy taki punkt zlokalizowany w Legnicy.

Od poniedziałku na szczepienie przeciw COVID-19 mogą się zapisywać 53-latkowie, którzy na początku roku nie wypełnili formularza zgłoszeniowego na szczepienie. Rejestracja odbywa się przez internet - system e-Rejestracji, Internetowe Konto Pacjenta, w punktach szczepień, przez infolinię 989 lub SMS-em pod numer 880-333-333.

Według danych Ministerstwa Zdrowia, do tej pory wykonano w Polsce 8 845 735 szczepień na COVID-19. Dwiema dawkami zaszczepiono 2 288 959 osób, a jedną dawką 6 556 776 osób.

Wcześniej minister Michał Dworczyk mówił, że najbliższym celem Narodowego Programu Szczepień, jest wykonanie 20 milionów szczepień do końca II kwartału.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty