Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
We Włoszech po kontrolach w całym kraju zamknięto 12 supermarketów. Przeprowadzający inspekcję karabinierzy z jednostek do spraw sanitarnych znaleźli w tych placówkach ślady koronawirusa.
Zadaniem karabinierów, którzy przystąpili do akcji, było sprawdzenie czy placówki prawidłowo przeciwdziałają rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Skontrolowano 981 największych sklepów. W 173, czyli więcej niż w co szóstym, wykryto nieprawidłowości.

Karabinierzy pobrali ponad tysiąc próbek i znaleźli materiał genetyczny koronawirusa na wózkach, koszach oraz na klawiaturze czytników kart kredytowych i wag samoobsługowych.

Część supermarketów nie czyściła i nie odkażała pomieszczeń i sprzętu wspólnego użytku, nie przestrzegała limitu liczby osób w lokalu i nie rozstawiała dyspenserów z płynem odkażającym.

Karabinierzy zamknęli 12 placówek i zarekwirowali dwie tony źle przechowywanej żywności lub nie posiadającej daty przydatności do spożycia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty