Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

B. prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Fot. Michał Józefaciuk, senat.gov.pl. wikipedia.org
B. prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Fot. Michał Józefaciuk, senat.gov.pl. wikipedia.org
Były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko ma w poniedziałek stawić się w sądzie, który zdecyduje o jego ewentualnym areszcie.
Prokuratura podejrzewa go o zdradę stanu i sprzyjanie terrorystom z Donbasu. Poroszenko jest zdania, że oskarżenia są motywowane politycznie.

Rozprawa sądowa wyznaczona jest na godzinę 11 przed południem kijowskiego czasu. Dwie godziny wcześniej Petro Poroszenko ma wylądować na stołecznym lotnisku Żuliany, dokąd przyleci rejsem z Polski. Prokuratura żąda aresztowania byłego prezydenta. Jej zdaniem, był on współodpowiedzialny za handel węglem z separatystami z Donbasu w latach 2015-2016. Śledczy oceniają to, jako zdradę stanu. Ponad tydzień temu sąd, na wniosek śledczych zajął też część majątku Petra Poroszenki. Były prezydent Ukrainy zapowiada, że stawi się w sądzie. Według jego słów - prokuratura działa na polecenie obecnego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, a także oligarchy - Ihora Kołomojskiego. Petro Poroszenko to lider głównej opozycyjnej partii Europejska Solidarność.
Relacja Pawła Buszko (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty