Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / sranson (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / sranson (CC0 domena publiczna)
Na przedmieściach Chicago zatrzymano podejrzanego o strzelaninę w miejscowości Highland Park. Doszło do niej podczas parady z okazji Święta Niepodległości. To 22-letni Robert Crimo III.
Nie żyje 6 osób, a ponad 30 jest rannych. Highland Park to bogate przedmieścia Wietrznego Miasta. Strzały oddano z wysokiego budynku.

Cały kraj z niepokojem obserwował poszukiwanie sprawcy. Po kilku godzinach i krótkim pościgu samochodowym podejrzany został zatrzymany. Podczas aresztowania 22-letni Robert Crimo nie stawiał oporu. Wiadomo, że nie skończył on liceum. Aktywny jest w mediach społecznościowych, jest również raperem. Co ciekawe jest także synem właściciela delikatesów w Highland Park, który w przeszłości kandydował na burmistrza tego miasteczka.

Sprawca używał broni szturmowej. Policja uważa, że działał w pojedynkę. Poszkodowani w tej strzelaninie, zarówno osoby które straciły życie jak i ranni mają od 5 do 85 lat.

Świadkowie opowiadali, że łącznie słyszeli około 20 - 30 strzałów, przez co tłum ludzi rzucił się do ucieczki. Wiadomo, że widać było kilku uczestników parady, którzy leżeli na ziemi.

Kondolencje rodzinom ofiar przekazała para prezydencka Joe i Jill Biden.
Relacja Jana Pachlowskiego.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty