Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz

Ljubow Nepop była ambasadorem Ukrainy w Budapeszcie od 2016 roku. źródło: https://www.facebook.com/lengyelnagykovetseg
Ljubow Nepop była ambasadorem Ukrainy w Budapeszcie od 2016 roku. źródło: https://www.facebook.com/lengyelnagykovetseg
Ambasador Ukrainy w Budapeszcie, Ljubow Nepop została odwołana.
Dekret prezydenta Wołodymyra Zełenskiego nie podaje powodów dymisji, ale wiadomo, że dotychczasowa działalność ambasador Nepop nie spowodowała zmiany węgierskiego stanowiska wobec wojny na Ukrainie.

W dokumencie, którego ukazanie się potwierdziło kilka źródeł, nie wskazano jakie są przyczyny odwołania ambasador Ljubow Nepop. Mimo, że ambasador kilkukrotnie stanowczo krytykowała postępowanie rządu premiera Viktora Orbána to polityka wobec wojny na Ukrainie się nie zmieniła.

Węgry konsekwentnie odmawiają pomocy wojskowej, nie pozwalają również na transport pomocy wojskowej dla Ukrainy przez swoje terytorium.

Ljubow Nepop była ambasadorem Ukrainy w Budapeszcie od 2016 roku.

Dzisiejszym dekretem odwołano kilku innych ambasadorów Ukrainy. Na powrót do Kijowa czekają dyplomaci z Niemiec, Norwegii, Czech i Indii. Dokument nie precyzuje czy zdymisjonowani ambasadorzy otrzymają nowe zadania.
Relacja Piotra Piętki (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty