Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Epicentrum znajdowało się kilka kilometrów na północ od Zagrzebia, gdzie wiele budynków zostało zniszczonych. źródło: https://www.google.com/maps/place/Chorwacja/
Epicentrum znajdowało się kilka kilometrów na północ od Zagrzebia, gdzie wiele budynków zostało zniszczonych. źródło: https://www.google.com/maps/place/Chorwacja/
Coraz więcej osób przyjeżdża, by odwiedzić poszkodowanych w wypadku polskiego autobusu w Chorwacji. Często chodzi o formalności lub przygotowanie osoby do powrotu do Polski.
Grzegorz Kopyt przyjechał do Zagrzebia z Radomia. W autobusie jechały jego dwie siostry, które są zakonnicami zgromadzenia pasjonistek. Jedna z nich została lekko ranna. Ze złamaną nogą prawdopodobnie poleci do Polski kolejnym samolotem.

- Może się nawet nie spodziewać, że przyjadę. Musiałem pozałatwiać w pracy, zadzwonić do kierownika, oderwać się, bo nieplanowana, losowa sytuacja - powiedział Grzegorz Kopyt.

Siostra Agnieszka ma być jedną z kilkunastu osób, które w środę lub w czwartek odlecą samolotem przystosowanym do przewozu chorych do Warszawy. Zapowiedział to w poniedziałek wieczorem wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że stan czternastu osób pozwala na to, by na pokładzie specjalnego samolotu wrócili do kraju i tu kontynuowali leczenie - dodał Kraska. Wiceminister zdrowia zastrzegł, że ostateczną decyzję o tym, którzy ranni wrócą do kraju, podejmą opiekujący się nimi lekarze.

W najbliższych dniach rozpocznie się również sprowadzanie do Polski ciał zmarłych w wypadku. Prokuratura w Varażdinie poinformowała, że wykonała już wszystkie niezbędne czynności i może wydać ciała rodzinom.

Są już wyniki sekcji zwłok i badań toksykologicznych mężczyzny, który prowadził pojazd w momencie wypadku. Nie wykazały one alkoholu czy innych substancji odurzających w jego organizmie.

W sobotę na autostradzie w Chorwacji polski autokar wiozący pielgrzymów do Medziugorie zjechał na pobocze i wpadł do rowu. Na pokładzie było 42 pasażerów i 2 kierowców - dwanaście osób zginęło, a ponad trzydzieści zostało rannych. Trafili do różnych szpitali na terenie Chorwacji.
Relacja Piotra Piętki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty