Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Problemy w śledztwie, dotyczącym wypadku polskiego autobusu w Chorwacji. Według chorwackiego portalu "Jutarnji List", tachograf polskiego autobusu został zniszczony.
Portal pisze, że dotarł do technika, który próbował odczytać informacje z tachografu. Urządzenie było na tyle zniszczone, że nie udało się tego zrobić.

Cytowany przez dziennikarzy Zoran Kalauz, dyrektor firmy zajmującej się tachografami, stwierdził, że nie da się z tego powodu określić prędkości, z jaką w momencie wypadku jechał kierowca polskiego autobusu. Maksymalna prędkość wynosi 100 kilometrów na godzinę. Stan urządzenia pozwolił jedynie na potwierdzenie, że są tam dwie karty cyfrowe kierowców, co wskazuje, że zachowano procedurę i pojazd prowadziło w trasie dwóch kierowców. Do momentu wypadku nie popełnili żadnych naruszeń procedur zawodowych i zmieniali się zgodnie z harmonogramem.

W wypadku, do którego doszło wczoraj nad ranem koło chorwackiego Varażdinu, zginęło dwunastu Polaków, w tym kierowca autobusu. Pasażerowie jechali na pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w bośniackim Medziugorje.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty