Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Papież wyraził współczucie mieszkańcom ukraińskich miast bombardowanych przez Rosję. Franciszek spotkał się z wiernymi na audiencji ogólnej na placu świętego Piotra.
Papież powiedział, że nosi w sercu cierpienia Ukraińców, szczególnie ofiar ostatnich bombardowań. Zapewnił, że pamięta o nich w swoich modlitwach prosząc Matkę Bożą, by wysłuchała cierpiących i proszących o pomoc, a także odmieniła serca tych, od których zależą losy tej wojny.

- Niech ustanie huragan przemocy, niech powróci pokojowe współżycie i sprawiedliwość - powiedział Franciszek.

Papież kontynuował dziś serię katechez poświęconych rozeznaniu. Powiedział, że poprzez dialog z Bogiem rozumiemy, czego naprawdę pragniemy. Zauważył, że w dzisiejszych czasach jesteśmy bombardowani tysiącami propozycji i projektów, co powoduje rozproszenie uwagi. Franciszek dodał, że dlatego wiele osób cierpi, bo nie potrafi rozpoznać swych najgłębszych pragnień.
Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty