Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. pixabay.com / si_kor (domena publiczna)
Fot. pixabay.com / si_kor (domena publiczna)
Dwa śmiertelne wypadki po słowackiej stronie Tatr. Horska Zachranna Służba poinformowała o śmierci turystów w rejonie Kieżmarskiego Szczytu oraz Chaty pod Rysami.
Do wypadków doszło wczoraj. Również w wczoraj na Orlej Perci zginął turysta z Polski. Tylko po polskiej stronie Tatr w ciągu siedmiu dni zginęły cztery osoby.

Ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkwego, Witold Cikowski podkreśla, że w ostatnich dniach wielu turystów wykazuje się lekkomyślnością podczas górskich wycieczek.

W ostatnich dniach do dwóch śmiertelnych wypadków doszło na Rysach, ale też w rejonie Przełęczy Krzyżne oraz na Orlej Perci.

W wyższych partiach Tatr panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. Powyżej 1700 metrów nad poziomem morza utrzymują się zmrożone i twarde płaty śniegu. W wielu miejscach występują oblodzenia. Szczególnie w miejscach zacienionych i na północnych stokach, gdzie oblodzenie utrzymuje się przez cały dzień.
Relacja Pawła Pawlicy [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty