Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Adam Niedzielski. źródło: https://www.facebook.com/MZGOVPL
Adam Niedzielski. źródło: https://www.facebook.com/MZGOVPL
750 milionów złotych z Funduszu Medycznego ostanie przekazanych na modernizację Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych.
Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił konkurs na dofinansowanie ratownictwa medycznego, który domyka system reformowania SOR-ów.

Szef resortu zdrowia mówił na konferencji prasowej, że często na SOR-y trafiają pacjenci, którzy nie powinni tam być przyjmowani, stąd tak długie kolejki i czas oczekiwania. W ramach reformy przy 90-u procentach Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych działa już nocna i świąteczna pomoc lekarska - wskazał minister.

- Do końca czerwca nocna i świąteczna pomoc będzie już przy wszystkich SOR-ach i wtedy będziemy mieli możliwość tak kierowania ruchem pacjentów, żeby ci chorzy, którzy nie wymagają pilnej interwencji i diagnostyki, mieli szansę skorzystać z pomocy obok , czekając krócej - dodał minister.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że na modernizację Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych i pracowni diagnostycznych zostanie przeznaczonych 750 mln zł z Funduszu Medycznego.

- Od 2 mln do 15 mln może otrzymać szpitalny oddział ratunkowy. Nabór wniosków ruszy za miesiąc, 27 lutego, a teraz wnioskodawcy, czyli podmioty medyczne, mają czas na ich przygotowanie. Wnioski będzie można składać do 31 marca 2023 roku - zaznaczył.

Minister Adam Niedzielski przypomniał również, że lekarze podstawowej opieki zdrowotnej nie mogą już wystawiać skierowań na SOR-y, tylko na odpowiednie oddziały szpitalne.
Relacja Joanny Stankiewicz (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty