Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin/Archiwum]
Caritas na Ukrainie otworzy "Punkty Nadziei" - miejsca, w których potrzebujący otrzymają pomoc i ochronę przed ciemnością i zimnem.
Po tym, jak Rosjanie nasilili ataki na elektrownie i sieci przesyłowe, na Ukrainie często dochodzi do wyłączenia prądu. Zdarza się, że nie ma ogrzewania i bieżącej wody.

Olga Sulkowska z Caritas Polska zapowiada, że powstanie 18 takich "Punktów Nadziei". Będą tam zapewnione ciepło i elektryczność. Dostarczone do nich będą generatory elektryczne, nagrzewnice, odbiorniki internetowe Starlink, przenośne stacje do ładowania urządzeń, apteczki, koce, kolorowanki, kredki i inne artykuły dla dzieci. W każdym punkcie będzie też możliwość podgrzania posiłków.

Do tej pory Caritas Polska dostarczyła na Ukrainę pomoc rzeczową o wartości ponad 200 milionów złotych. We współpracy z Caritas-SPES uruchomiono na Ukrainie program "Rodzina Rodzinie", w ramach którego comiesięczne wsparcie finansowe - od października ubiegłego roku - otrzymuje 620 rodzin z diecezji kijowsko-żytomierskiej Kościoła katolickiego.
Olga Sulkowska z Caritas Polska zapowiada, że powstanie 18 takich Punktów Nadziei.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty