Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Sejm. Fot. facebook.com/KancelariaSejmu/
Sejm. Fot. facebook.com/KancelariaSejmu/
Część posłów, należących do sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, wystąpiła do jej przewodniczącego o pilne zwołanie posiedzenia i zorganizowanie debaty na temat nękania dziennikarzy przez stację TVN.
Jak informuje serwis niezalezna.pl, we wniosku, pod którym podpisali się między innymi Joanna Lichocka i Marek Suski, została zawarta prośba o zaproszenie na posiedzenie przedstawicieli Centrum Monitoringu Wolności Prasy oraz dziennikarzy Telewizji Polskiej i Gazety Polskiej.

Niezalezna.pl wskazuje, że chodzi tu przede wszystkim o procesy, jakie wytacza TVN, domagając się odszkodowań i zakazu publikacji niektórych sformułowań na temat stacji. Takie pozwy miały trafić między innymi do wydawców "Gazety Polskiej Codziennie" i dziennikarzy TVP INFO.

Jak piszą członkowie komisji we wniosku, dziennikarze są "nękani procesami za odwagę głoszenia własnych opinii na temat między innymi stacji TVN".

TVN domaga się 100 tysięcy złotych na Fundację TVN i zabezpieczenia roszczeń w postaci zakazu publikacji określonych sformułowań takich jak: "TVN kłamie", "TVN podaje informacje, które chronią Putina", "TVN ukrywa prawdę o katastrofie smoleńskiej" oraz "publikacje TVN są zmanipulowane".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty