Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Centralne Biuro Antykorupcyjne. Fot. CBA
Centralne Biuro Antykorupcyjne. Fot. CBA
Pełnomocnik rządu do spraw bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Stanisław Żaryn potwierdził, że wśród czterech osób zatrzymanych wczoraj przez CBA był wiceminister skarbu w rządzie PO-PSL Rafał Baniak.
Stanisław Żaryn poinformował, że sprawa ma związek z korupcją, a o dalszych czynnościach podjętych w sprawie będzie informowała prokuratura. Oprócz prezesa Pracodawców RP wśród zatrzymanych są trzej przedsiębiorcy.

Rafał Baniak zgodził się na podawanie pełnego nazwiska i publikację wizerunku. W latach 2002-2003 był doradcą ministra pracy i polityki społecznej. W okresie 2003-2004 był radcą wiceprezesa Rady Ministrów oraz pełnił obowiązki dyrektora sekretariatu wiceprezesa Rady Ministrów Jerzego Hausnera.

Od 14 maja 2004 do 17 listopada 2005 roku zajmował stanowisko podsekretarza stanu w ministerstwie polityki społecznej. Pełnił m.in. funkcję współprzewodniczącego Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz zastępcy przewodniczącego Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych. Był także członkiem Komitetu Europejskiego Rady Ministrów.

W 2006 roku został dyrektorem departamentu dialogu społecznego i stosunków pracy w Polskiej Konfederacji Pracodawców Polskich Lewiatan, a następnie doradcą prezydenta i zastępcą dyrektora generalnego w Konfederacji Pracodawców Polskich, pełniąc m. in. obowiązki sekretarza Trójstronnej Komisji do spraw Społeczno-Gospodarczych.

W latach 2007-2011 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki. W tym okresie reprezentował rząd m.in. w Komisji Trójstronnej do spraw Społeczno-Gospodarczych oraz Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Od 2011 do 2015 roku był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2022 roku jest prezesem zarządu organizacji Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej.
Stanisław Żaryn poinformował, że sprawa ma związek z korupcją, a o dalszych czynnościach podjętych w sprawie będzie informowała prokuratura.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty