Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Całoroczna baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego powstanie w Koszalinie.
To jedna z najważniejszych inwestycji dla regionu w perspektywie konieczności zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom - mówił w Koszalinie Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. - Obszar Koszalina rozwija się bardzo dynamicznie. Nowe inwestycje, które będą powstawały, wymuszają to, że śmigłowiec i szybki dostęp do pomocy jest ważny nie tylko w wakacje, ale cały rok.

Obecna baza LPR na Pomorzu Środkowym jest bazą tymczasową, czynną w Zegrzu Pomorskim od maja do września. Nowy, całoroczny obiekt powstanie w pobliżu Koszalina, na terenie dawnej strzelnicy wojskowej przy drodze wojewódzkiej 206 do końca grudnia 2025 roku.

Europarlamentarzyści, ministrowie, przedstawiciele rządu i samorządowcy z Pomorza uczestniczyli w Koszalnie w konferencji pod hasłem "Rozwój Koszalina i powiatu koszalińskiego szansą dla całego regionu". Jej organizatorem był Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA, koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości.
To jedna z najważniejszych inwestycji dla regionu w perspektywie konieczności zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom - mówił w Koszalinie Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty