Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / jia3ep
Fot. pixabay.com / jia3ep
W atakowanym przez antyputinowskich partyzantów obwodzie biełgorodzkim wybuchła panika. Lokalne władze zamykają czasowo niektóre odcinki dróg, ewakuują dzieci i budują sieć fortyfikacji.
W ostatnich tygodniach w obwodzie biełgorodzkim partyzanci walczący po stronie Ukrainy dwukrotnie atakowali rejony miast Grajworon i Szebiekino. Na tę ostatnią miejscowość tylko w ciągu ostatniej doby spadło ponad 850 pocisków. Antyputinowscy partyzanci zapowiedzieli, że każdy mieszkaniec Rosji na własnej skórze poczuje, czym jest wojna.

W czwartek oddziały antyputinowskich partyzantów wtargnęły do obwodu biełgorodzkiego i wdały się w potyczki z armią kremlowskiego reżimu, niszcząc rosyjski sprzęt wojskowy. Po wycofaniu się partyzanci kontynuowali ostrzał okolicznych miejscowości znajdujących się po rosyjskiej stronie granicy. Najbardziej ucierpiał rejon szebiekiński, gdzie zostało zniszczonych kilka domów, bursa, budynki lokalnej administracji i miejscowych firm, a 16 osób odniosło obrażenia. Część mieszkańców Szebiekina uciekła w panice. Władze obwodowe czasowo zamknęły drogi prowadzące do miasteczka.
Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty